
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Operating Supply Voltage | 4.5 V to 5.5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Operating Supply Current | 700 µA |
| Logic Function | Transceiver |
| Data Rate | 250 kbps |
| Simplex/Duplex | Half |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Receivers | 1 |
| Receiver Hysteresis | 25 mV |
Stock: 1251
Distributors
pcbx
Unit Price$3.62248
Ext.Price$3.62248
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.62248 | $3.62248 |
| 10 | $2.76868 | $27.68680 |
| 25 | $2.59257 | $64.81425 |
| 50 | $2.42765 | $121.38250 |
| 100 | $2.32208 | $232.20800 |
| 300 | $2.23092 | $669.27600 |
| 500 | $2.14334 | $1071.67000 |
| 1000 | $2.08802 | $2088.02000 |
